Hierarchizacja celów

Mówiliśmy już o ustalaniu konkretnych zadań i ta sama reguła dotyczy celów. Musisz zdecydować, które z nich są dla ciebie najważniejsze, a następnie dla każdego z nich opracować kierunki działania, czyli cele pośred­nie. Na przykład osiągnięcie celu numer cztery, czyli napisanie książki, będzie wymagało wielu etapów po­średnich, z których każdy będzie miał swój cel. Zanim rozpoczniesz samo pisanie, powinieneś poczynić kroki wstępne, do których należą między innymi:
badania – tematu, rynku, wydawnictw,
wybór tematu, napisanie streszczenia dla wydawcy,
przedstawienie wydawcy streszczenia fabuły itd.
Oczywiście są to szeroko ujęte tematy, które należy rozbić na bardziej szczegółowe zadania. Na przykład jeśli chodzi o badania, jako pierwszy cel pośredni można założyć, że do trzeciego dnia danego miesiąca zakończy się wszystkie badania związane z tematem. Ustalanie kierunków działania pozwala podzielić większe, trud­niejsze do ogarnięcia myślą cele na mniejsze, łatwiejsze do zrealizowania. Ustalenie terminu zakończenia każ­dego z etapów pośrednich pomaga również śledzić po­stępy. W wypadku wymienionego wyżej celu pośred­niego mogą wchodzić w grę takie zadania, jak: wizyty
w bibliotece i księgarniach, czytanie książek i informa­torów wydawniczych.
Fazą końcową ustalania celów jest odnotowanie i ocena postępów.

Witaj! Witaj na moim portalu w całości stworzonym dla promowania zdrowia. Z wykształcenia jestem lekarzem a z pasji blogerką. Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści zamieszczone na blogu. Zapraszam do aktywnego komentowania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)