Nauczmy się korzystać z rozrywek

Większości z nas najtrudniej jest nauczyć się odpoczy­wać. Menedżer, który nigdy nie bierze urlopu, lub ro­dzice bez reszty pogrążeni w swych rodzicielskich obo­wiązkach muszą nauczyć się przeznaczać część czasu tylko dla siebie. Ludzie, którzy potrafią oderwać się na jakiś czas od napięć kariery zawodowej i życia rodzin­nego, radzą sobie z nimi znacznie skuteczniej. Czło­wiek, który nie potrafi się bawić, jest często pełen obaw
oraz łatwo wpada w irytację i na ogół trudno mu efe­ktywnie pracować.
Dzięki metodom omówionym w tej książce być może nauczysz się znajdować czas na rozrywkę. Dla wielu osób miłe chwile są nagrodą za jakieś osiągnięcie. Takie samopokrzepienie często pomaga w wykonaniu wię­kszej pracy.
Zmiana zachowania, wraz ze zmianą sposobu myślenia, może zmniejszyć przeżywany stres i pozwoli lepiej zor­ganizować czas. Podstawą takiego podejścia są cztery elementy:
planowanie,
notowanie,
nieodkładanie na później,
rozrywka.
Lepsza organizacja we wszystkich tych dziedzinach zwiększa szansę zminimalizowania stresu w życiu.

Witaj! Witaj na moim portalu w całości stworzonym dla promowania zdrowia. Z wykształcenia jestem lekarzem a z pasji blogerką. Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści zamieszczone na blogu. Zapraszam do aktywnego komentowania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)