Owocne spotkania

Znacznie więcej zebrań zakończyło się fiaskiem z powo­du nieudolności niż stanowczości przewodniczącego. Wykorzystując tablicę do notowania pomysłów, zwię­kszamy szansę, że każdy z uczestników będzie mógł przedstawić swoją propozycję. Oczywiście część z nich zostanie od razu odrzucona, lecz warte rozważenia sta­ną się tematem wyważonej dyskusji.
Po owocnym zebraniu uczestnicy rozchodzą się z po­czuciem dokonania czegoś konstruktywnego i zbudo­wani na duchu. Jeśli chcesz mieć pewność, że przyszłe spotkania będą produktywne, sprawdź, czy stosujesz się do poniższych zaleceń.
JAK POPROWADZIĆ OWOCNE ZEBRANIE
1. Zwołuj zebranie tylko wtedy, gdy jest ono absolutnie konieczne. Zastanów się najpierw nad innymi for­mami komunikowania się.
2. Jasno określ cele spotkania. Czy są one MĄDRE?
3. Starannie dobierz uczestników zebrania. Zadaj sobie pytanie, co każdy z nich może wnieść.
4. Wybierz czas i miejsce odpowiadające większości uczestników.
5. Z dostatecznym wyprzedzeniem poinformuj wszy­stkich o celach, porządku, miejscu i czasie zebrania, tak aby mogli poczynić pewne przygotowania.

Witaj! Witaj na moim portalu w całości stworzonym dla promowania zdrowia. Z wykształcenia jestem lekarzem a z pasji blogerką. Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści zamieszczone na blogu. Zapraszam do aktywnego komentowania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)