Perfekcjonizm

Przeciąganie terminów wykonania lub odkładanie na później zadań, które chcemy lub musimy wykonać, jest nieodłącznie związane ze stresem i złym gospodarowa­niem czasem. W końcu jedno niedotrzymanie terminu rodzi następne, brniemy w coraz większe zaległości i praca, która czeka, zaczyna niebezpiecznie się spię­trzać.
Chcąc uniknąć opóźnień, powinniśmy przyjrzeć się bli­żej metodom swojej pracy, gdyż pewne czynniki sprzy­jają narastaniu zaległości. Należą do nich:
Perfekcjonizm
Jeśli jesteś perfekcjonistą, to prawdopodobnie będziesz miał problemy z dotrzymywaniem terminów, gdyż ni­gdy nie jesteś zadowolony, dopóki nie wykonasz zada­nia w sposób doskonały. Przy najdrobniejszym niedo­ciągnięciu masz wrażenie porażki. W związku z tym każde zadanie staje się dla ciebie czymś niemiłym, po­nieważ efekty żadnej pracy nie są idealne. W rezultacie kończy się to tak, jak w wypadku kierownika odkładają­cego napisanie raportu aż do dnia poprzedzającego zebranie, na którym ma go przedstawić. Wtedy jest już za późno, by przygotować wnikliwe sprawozdanie, co przecież wcześniej było możliwe.

Witaj! Witaj na moim portalu w całości stworzonym dla promowania zdrowia. Z wykształcenia jestem lekarzem a z pasji blogerką. Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści zamieszczone na blogu. Zapraszam do aktywnego komentowania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)