Wskazówki dla osoby przewodniczącej zebraniu

Bądź punktualny:
To od początku umożliwi przejęcie przewodnictwa i nawiązanie porozumienia z uczestnikami. Dobrze jest również przyjść wcześniej, gdyż pozwala to wstępnie porozmawiać z pewnymi osobami lub przedyskutować zagadnienia, które mogłyby sprawiać trudności pod­czas samego zebrania. Jeżeli nie wydarzy się nic nie­przewidzianego, zawsze rozpoczynaj zebranie w wy­znaczonym czasie. Świadczy to o profesjonalizmie, a także szacunku wobec uczestników.
Rozmieszczenie:
Zastanów się nad rozmieszczeniem uczestników. To, gdzie ludzie siedzą, może wpłynąć na atmosferę i efek­tywność spotkania. Przewodniczący, który chce mieć wpływ na tę sprawę, powinien rozłożyć karteczki z na­zwiskami, wskazujące, gdzie poszczególne osoby mają usiąść.
Nadawaj ton:
Podczas wygłaszania uwag wstępnych przewodniczą-
cy nadaje ton całemu zebraniu. Należy wtedy omówić również sprawy porządkowe – ewentualny poczęstu­nek, czas zakończenia, kwestię palenia papierosów itp. Staraj się być rzeczowy, lecz przyjacielski. Miej stale na uwadze cel, który chcesz osiągnąć.

Witaj! Witaj na moim portalu w całości stworzonym dla promowania zdrowia. Z wykształcenia jestem lekarzem a z pasji blogerką. Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści zamieszczone na blogu. Zapraszam do aktywnego komentowania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)